MENÜ
Az élet két oldala
Minél valódibb a szeretet, annál távolabbra hat térben és időben is.
                                                                                   Müller Péter

kép

 

A hagyományos kínai orvoslás úgy ítéli meg, hogy a keresztcsont, egy rendkívül fontos területe az emberi testnek. Köztudottan,olyan mint egy szivattyú, amely segíti, nyomja, a gerincvelői folyadékot és energiát(Chi) az agyba. Ez az a hely, amely egyesíti nemi szervek, végbél és a lábak pontjait. Ha egy kellemetlen éles  fájdalmat érzel a csípődben, amely valószínűleg a keresztcsontodból ered és a lábadba, a combodba tart, akkor ezt a következő egyszerű gyakorlattal enyhítheted.

a. Dörzsöld össze a két tenyered, hogy felmelegedjenek(aktiválod az életenergiád)
b. Mindkét kezedet felváltva tedd a keresztcsonti területre úgy, hogy a képnek megfelelően lefeded a nyolc szakrális lyukat, mindkét oldalon. Oldalanként három-három percig és naponta kétszer.
Rövid idő elteltével érezni fogod azt a kellemes érzést, ahogy áthatja tested az áramló energia a fejedtől a lábakig. Enyhül a nyomás . Végezd a gyakorlatot, amíg a fájdalom enyhül és megszűnik, vagy amíg tested újra a régi lesz. Egészségedre!
c. Lassan érezni fogod a fájdalom enyhülését és azt a csodálatos érzést, amint az energia megindul és áthatja egész tested.
kép

Az inga használatba vétele


Az inga egy felfüggesztő fonalból és egy ingatestből áll. Olyan tárgyat válasszunk ingának, amely lelkileg is a sajátunk, és ingaként való használatba vétele után ne adjuk kölcsön senkinek. Az inga fonala olyan hosszúságú legyen, hogy kényelmesen tudjuk fogni, a "felesleges" részt a tenyerünkben tartva vagy az ujjunk köré csavarva, és jó, ha egy csomó jelzi a fonalon az optimális hosszt, amelyen lelóg az ingatest. Ez kb. 10-15 centiméter. Van, aki a piros, természetes anyagú fonalra esküszik, van aki az aranyláncra, van aki lófarokszőrt használ erre a célra. Ennek valójában nincs nagy jelentősége: válassza azt, amivel könnyű dolgoznia. A kiválasztott vagy elkészített ingát használat előtt érdemes folyó vízben lemosni. (Képünkön - fent - különböző típusú ingák láthatók.)

 

Egy kis "inga beavató" meditáció

Szorítsa az ingatestet bal markába néhány percig, melengesse, szeretgesse meg! Hiszen a jövőben Önt fogja szolgálni. Végezzen el egy rövid képzeletjátékot: Üljön kényelmesen, tartsa könnyedén markában az ingát, és behunyt szemmel képzelje el, ahogy a feje tetején fehér, vagy aranyszínű fény lép be, finoman végigáramlik a koponyája belső falán, átmossa arcát és nyakát, majd áthalad a karján és beáramlik az ingába. Az így "feltöltött" inga hűséges társa lesz Önnek.


A szellemi felkészülés három lépése

Az ingázás folyamata felkészülést igényel. Ez mindenfajta radiesztéziás vizsgálódásra igaz, de az ingázásra fokozottan érvényes.

 

A szellemi felkészülés három lépése:

  1. Szellemi kérdésfeltevés. (Francia kifejezéssel interrogation mentale, amelyet IM-nek szokás rövidíteni.) Tisztázni kell, hogy mit is szeretnénk megtudni. A pontos kérdés alapfeltétele a pontos válasznak! Egyértelműen kérdezzünk, igennel vagy nemmel eldönthető formában! Jó kérdés lehet például a következő:"egészséges ez az alma?" Ne kérdezzünk olyasmit, amit amúgy is tudunk, vagy egyszerűen megtudhatunk (felesleges kiingázni a menetrendet, ha felhívhatjuk a vasúti információt, vagy megnézhetjük a Neten!) Ne kérdezzünk olyasmit sem, ami komolyan, érzelmileg érint bennünket, hiszen az elvárásaink - különösen kezdetben - megzavarhatnak. Nem jó kérdés tehát az ilyesmi: "szeret engem a Jóskapista?" vagy "tényleg rákos vagyok?" Ha ilyen kérdésünk van, inkább kérjünk meg más valakit, hogy ingázza ki, vagy derítsük ki a választ más módon (például menjünk orvoshoz, vagy vegyük rá Jóskapistát, hogy valljon színt).
  2. Szellemi ráhangolódás, passzív koncentrálás. Ahogy a rádiókészüléknek is ki kell szűrnie a zavaró adásokat a tiszta vétel érdekében, úgy a radiesztétának, ingázónak is ki kell zárnia a tudatából minden más kérdést, külső zavaró körülményt. Érdemes kijelenteni önmagunknak: "érzékeny kívánok lenni". kisugárzására, minden más sugárzás kizárása mellett". Ezt a szellemi lépést OM-nak (orientation mentale) rövidítik.
  3. Szellemi megállapodás (francia nevén convention mentale, CM). Természetesen tudnunk kell, hogy eszközünk hogyan mutatja a választ. (Az igent, vagy a nemet.) Ezért "meg kell állapodnunk" tudatalattinkkal az egyértelmű jelzésekben. Ezt csak a tanulás elején kell biztosan tisztázni, később már nem szükséges. A jelzésekre nincs általános megállapodás, mindenkinek máshogy mozog, ezért a sokfelé olvasható előírásokkal, hogy melyik lengés- illetve forgásirány kell jelentse az igent vagy a nemet, nem kell törődni. Az a lényeg, hogy Ön tudja, melyik ingamozgás Önnél mit jelent.

 

Mikor ne ingázzunk?

 

  • Ha túl sok a zavaró tényező: szól a rádió, televízió, vagy nyilvános helyen tartózkodik.
  • Ha fáradtak vagy ideges.
  • Ha nagyon izgatja egy kérdés, és erősen vágyunk egy bizonyos válaszra - ez megzavarhatja.
  • Ha Ön beteg. Ilyenkor ingázás helyett a gyógyulással kell foglalkozni.
  • Ha alkoholt ivott, vagy a tudatállapotra ható gyógyszert vett be (altató, nyugtató, élénkítő stb.). A túl sok erős kávé is ide tartozik, mert a koffein miatt remeg a kéz, és ez megzavarja az ingázást.
  • Ha már legalább negyedórát ingázott egyfolytában, ez ugyanis fárasztó szellemi tevékenység (koncentrálni kell), és az elme kifárad. Emiatt zavaros, hibás eredményt kaphat, ha túlzásba viszi.

Ha most gyakorolni kezd, gondolja át alaposan a fenti pontokat!

kép
Az inga tartása

Kössünk vékony fonalat az ingatestre, majd fogjuk a fonalat erősebbik (jobbkezeseknél a jobb, balkezeseknél a bal) kezünkbe, a hüvelyk és a mutatóujj közé. A kéz, a csukló legyen laza, és karunkat se szorítsuk a testünkhöz. A fonal optimális hosszúsága mindenkinél eltérő. Körülbelül egy tenyérszélességnek megfelelő hosszú fonal már elegendő. Egy csomóval meg is jelölhetjük, legközelebb rögtön itt tudjuk megfogni a fonalat. A fölösleges fonalat a tenyerünkbe zárjuk. Az ezután következő lépés a szellemi ráhangolódás és a kérdésfeltevés. 


Barátkozzon meg ingájával!

Szabaduljon meg a zavaró körülményektől, és lógassa lazán, a fent leírt módon az ingát! Hagyja, hogy mozdulatlanul lógjon. Tegye az inga alá másik kezét, tenyérrel fölfelé, úgy, hogy az inga csúcsa 2-3 centiméterrel tenyere felett legyen. Ezután passzív, ellazult állapotban várja meg, hogy az inga elkezdjen mozogni. Ne próbálja lefékezni, ha megmozdult, de ne is lengesse szándékosan! Könyökét ne támassza le, és ne szorítsa a testéhez! Csak hagyja mozogni az ingát, akkor is, ha úgy érzi: nem jól csinálja. Az inga előbb-utóbb elkezd ide-oda mozogni, lengeni vagy köröket leírni. Most vegye el a kezét, és hagyja megállni az ingát! Ezután ismét tegye alá a kezét, de most tenyérrel lefelé! Ismét hagyja az ingát megmozdulni! Meglepő dolgot tapasztalhatott.

 

Köztudott, hogy a tudatalattink megőrzi életünk minden pillanatát a fogantatásunktól a halálunkig. Abszolut minden esemény rögzül a tudatalattinkba. A tudatalattink egy rettentően beszédes részünk. Minden pillanatban kommunikál velünk. A probléma csak az, hogy olyan nyelven szól hozzánk amelyet az elfoglalt, sűrű mindennapjainkban nem vagyunk képesek meghallani. Be szeretnék mutatni nektek egy érdekes gyakorlatot, amellyel kapcsolatot tudsz teremteni ezzel a rejtélyes részeddel.
Rengeteg információ van elraktározva ebbe az emlék, gondolat, tény és fikció labirintusba. Létezik egy egyszerű gyakorlat amellyel direkt módon le lehet csapolni ezt az információhalmazt számunkra is érthető nyelven. Azért választottam ezt a nem konvencionális gyakorlatot, mert teljesen más mint azok a gyakorlatok amellyel eddig találkozhattál. A hab a tortán pedig hogy jót lehet vele szórakozni.

A gyakorlat

A gyakorlat célja:


Szétválasztani egy csomag kártya lapjait feketére és pirosra úgy hogy a lapok lefelé vannak fordítva.

 

Az eszközök:

  • Egy csomag kártya
  • Egy inga. Elkészítheted a saját ingádat ha egy láncra felfűzöl egy gyűrüt. A legjobb egy egyszerű lánc és gyűrű kövek és cirádák nélkül. A gyűrű súlyosabb legyen  a láncnál.


    A lépések
    1. Keverd össze a kártyákat
    2. Fordítsd színére a kártyákat, legyezőszerűen bontsd ki és vess pár pillantást a kártyákra. Ne próbáld memorizálni, mert nem ez a cél. A tudatalattidban rögzülni fog a kártyák sorrendisége.
    3. Most fordítsd lefelé a kártyákat.
    4. Most akaszd az ingát a mutató ujjadra.
    5. Bemelegítésnek kérdezz magadtól pár egyszerű Igen / Nem kérdést. Figyeld meg hogy az ingának milyen a mozgása az Igen és milyen a mozgása a Nem válaszokra. Vigyázz ez nem egy szeánsz!! Gyakorlatilag az történik, hogy az elméd ismeri a választ a kérdésre és a maga megszokott módján elektromos áramlást kelt a testben. Az ujjadon keresztül az inga vizuálisan reprezentálja ezt az áramlatot. Ezt nevezzük test-elme kapcsolatnak.
    6. Ha már biztonsággal ismered az inga Igen - Nem válaszait tartsd az ingát a lefordított kártya fölé és kérdezd meg: "Ez egy piros kártya?" Bízz benne, hogy a tudatalattid ismeri a választ, hiszen a 2. lépésben megmutattad neki a kártyákat. Minél többször csinálod meg ezt a gyakorlatot annál ügyesebb leszel a válasz felismerésében.
    7. Ha már kettéválasztottad a kártyákat nézd meg mennyire sikerült eltalálnod a helyes választ. Ha már elég jól megy ez a játék helyezd magad nagyobb kihívás elé és hagyd ki a 2. lépést.

 

 

Szavazás

Milyennek tartod az oldalt?
Átlagos
Színes
Asztali nézet